Šperky s kameny

Tentokrát se zaměříme na poněkud neotřelé druhy šperků. Zapomeňte tedy na drahé zlato nebo stříbro. V současné době letí šperky s kameny. Kamenů je totiž celá škála a dovolíme si tvrdit, že si z nich vybere každá žena.

Velkou výhodou šperků s kameny je jejich různorodost. A to nejenom v jednotlivých kamenech jako je citrín, opál, rubín nebo sodalit a další. Každý kámen konkrétního druhu je totiž vždy o trošku jiný. Může mít jinou velikost nebo tvar. Záleží na způsobu opracování. Jednotlivé kameny odlišuje i jejich struktura a často různorodost zbarvení a odstínů podle lokality, ze které pochází. Proto je jasné, že na rozdíl od klasických stříbrných nebo zlatých šperků nemusí nákupy a dárky šperků s kameny skončit u jednoho nebo dvou kusů. Každá žena tak může mít plnou šperkovnici těchto nádherných výrobků.

 

Pozor na pravost kamenů

Určitým rizikem jsou umělé kameny, které někteří výrobci a prodejci prezentují a prodávají pod závojem jejich pravosti. Laik tuto fintu nepozná a pokud se prodejce přímo nezeptá, ani to nezjistí. Hodnota takového šperku je samozřejmě někde zcela jinde. V některých případech prodejci šperků dokonce na jasný dotaz na pravost kamenů odpovídají, že nevědí. Naštěstí stále mezi prodejci najdeme seriózní obchodníky se šperky. Mezi takové patří internetový obchod www.sperkyprozeny.cz . V tomto obchodu zakoupíte šperky s pravými kameny a potkáte se navíc s příjemným přístupem.

 

Jaký šperk s kameny vybrat

Zde samozřejmě záleží na vkusu toho, komu chcete šperk darovat. Naštěstí ve zmíněném obchodu sperkyprozeny.cz mají široké spektrum šperků. Vybrat si můžete prsten, přívěsek, náramek nebo náhrdelník s různými kameny. Důležitá je také barva kamene a jeho působení. Kámen můžete pořídit například podle astrologického znamení, ve kterém je zamýšlený držitel šperku narozen. Další alternativou je rozhodování v souladu se zdravotním vlivem kamenů. Také to se dozvíte na této konkrétní stránce šperky dle kamenů, kde si vyberete jednotlivý kámen, který vás zajímá. Případně můžete vybírat i šperky s kameny podle znamení.

2

2