Kozoroh - charakteristika

Kozoroh (22.12. - 19.1.) charakteristika znamení

 

 

Živel: Země

Planeta: Saturn

Souvztažná barva: černá, tmavě hnědá, šedá

Povaha: ženská, melancholická

 

Kozoroh – obecná charakteristika

Jsou ambiciózní, cílevědomí, spolehliví a zodpovědní. Touží po úspěchu a uznání. Aby dosáhli svého cíle, dokáží se lecčeho vzdát. Vytrvale pracují, jsou pilní a trpěliví. Vědí, že úspěch nepřichází bez námahy. Jsou opatrní, přemýšliví, konzervativní a nejraději mají vše podrobně naplánováno. Mají spíše introvertní povahu a jejich pravou podstatu zná jen pár nejbližších, od ostatních si udržují odstup.

 

Kozoroh a zdraví

Kozorohy může v dětství trápit více nemocí, ale postupem času se stávají odolnější. Většinou jsou fit až do vysokého věku. Zdravotní problémy mohou pramenit z jejich melancholie a pesimismu. Mohou mít problémy s častým nachlazením, kožními alergiemi či revmatismem.

 

Kozoroh a práce

Kozorozi jsou schopnými a spolehlivými pracovníky. Preferují standardní podmínky, tradiční profese a vyzkoušené postupy.

 

Kozoroh a láska

Kozorozi mohou působit poněkud ostýchavě a zdrženlivě. Ve vztahu se snaží dosáhnout dominance. Do manželství se vrhnou až tehdy, když mají dokonale prověřené kvality svého protějšku. Kozorozi ladí s Vodnářem, Rybami, Býkem, Pannou, Štírem a Střelcem.

 

Kameny znamení Kozoroha

Kameny podle znameníšperky z nich vyrobené můžete výhodně koupit v  internetovém obchodě SperkyProZeny.cz

 

Některé známé osobnosti narození ve znamení Kozoroha

Vojta Kotek, Ivana Gottová, Elvis Presley, Kevin Costner,…

V jiném našem článku najdete další osobnosti ve znamení Kozoroha

2

2