Býk - charakteristika

Býk (21.4. - 21.5.) charakteristika znamení

 

Živel: Země

Planeta: Venuše

Souvztažná barva: žlutá, tmavě zelená, růžová

Povaha: ženská, melencholická

 

 

Býk – obecná charakteristika

Býky ovlivňuje živel Země, což souvisí se smyslem pro materiální a praktické záležitosti. Vyznačují se relativně klidnou a vyrovnanou povahou. V jejich životě hraje významnou úlohu práce. Vytrvale a neúnavně jsou za cílem, který si stanovili. Setrvávají na svých stanoviscích a nejsou rádi, když jim do toho někdo mluví.  Jsou zodpovědní, kladou důraz na hmotné zázemí, rádi se obklopují pěknými věcmi a užívají si slastí života.

 

 

Býk a zdraví

Býci jsou hodně odolní, ale někdy tvrdohlavě odmítají péči o své zdraví. Zdravotní problémy mohou pramenit z nestřídmé konzumace jídla a pití a z nedostatku pohybu. Oblast nosu, uší a hrdla je náchylná k infekcím.

 

 

Býk a práce

Býci vytrvale a usilovně pracují. Nejraději se jim pracuje individuálně podle svého tempa. K práci potřebují příjemné prostředí. Vyžadují dobré finanční ohodnocení, jelikož jsou v uspokojování svých potřeb hodně nároční.

 

 

Býk a láska

Pro Býky je láska velmi důležitou součástí života a partnery si vybírají s rozvahou. Muž je v lásce stálý a pozorný. Žena je smyslově založená, ale vyžaduje i materiální zabezpečení - od partnera očekává pozornost a stabilitu. Dobrými partnery Býka budou Blíženci, Raci, Ryby, Panny, Berani a Kozorohové.

 

Kameny znamení Býka

Kameny podle znameníšperky z nich vyrobené naleznete v  internetovém obchodě SperkyProZeny.cz

 

 

Některé známé osobnosti narození ve znamení Býka

Jiřina Bohdalová, Marek Vašut, George Clooney, Penelope Cruz,…

2

2