Blíženci - charakteristika

Blíženci (22.5. - 22.6.) - charakteristika znamení

Živel: Vzduch

 

Planeta: Merkur

Souvztažná barva: zelená, žluto-oranžová, kaštanová

Povaha: mužská, sangvinická

 

 

Blíženci – obecná charakteristika

Blíženci jsou vnímaví, přizpůsobiví a intelektuálně založení lidé. Jsou duševně všestranní a  baví je zkoumat a rozebírat názory a problémy. Ať jsou však sebevíc zvídaví, chybí jim vytrvalost a trpělivost, takže věci mnohdy nedotáhnou do konce. Mají aktivní život a široké spektrum zájmů, špatně snáší samotu. Vynikají dobrými komunikačními dovednostmi a jsou poměrně tolerantní.

 

 

Blíženci a zdraví

Z hlediska psychiky mohou být Blíženci někdy přecitlivělí až labilní. Jejich slabými místy jsou nervová a dýchací soustava. Při práci by neměli zapomínat na přestávky, odpočinek a dostatek spánku.

 

 

Blíženci a práce

Blíženci nesnáší stereotyp, nýbrž vyžadují takové zaměstnání, které dává dostatek prostoru pro změnu. Blíženci jsou tvořiví, dokáží pružně reagovat a přizpůsobovat se. V zaměstnání mají potřebu komunikace s lidmi.

 

 

Blíženci a láska

Pro Blížence je láska prostorem pro projevení fantazie a vynalézavosti. Ve vztazích mohou být poněkud nestálí, protože si nechtějí nechat ujít příležitost zažít něco nového. K Blíženci se hodí Rak, Lev, Váhy, Vodnář, Beran a Býk.

 

Kameny znamení Blíženců

Kameny ve znameníšperky z nich vyrobené výhodně zakoupíte v  internetovém obchodě SperkyProZeny.cz

 

 

Některé známé osobnosti narození ve znamení Blíženců

Josef Kemr, Jiří Langmajer, Angelina Jolie, Nicole Kidman,…

2

2